برای اینکه بتوانید یک سایت معتبر را شناسایی کنید روشهای زیر کمک کننده است و میتواند به شما برای آسیب کمتر و خسارت کمتر کمک کند.

  1. قیمت کلیک ها یا آگهی ها منطقی باشد. سایتهایی که مبلغ کلیک های آنها خیلی بالا باشد احتمالا بسته شدن یا تقلبی بودن آنها بسیار بالا است
  2. رتبه آلکسا و بازدید سایت. میتوانید از طریق رتبه الکسا میزان محبوبیت و بازدید سایت را متوجه شوید که این میتواند دلیلی بر فعالیت مستمر کاربران آن سایت دارد. البته برخی سایتها با روشهای بازدید تقلبی کاربران را گول زده و بازدید خود را بالا نمایش میدهند به همه فاکتورها توجه کنید.
  3. نظرات سایر کاربران فعال در این زمینه. از طریق انجمن ها و یا سایتها و افراد حرفه ای تر از سایتی که میخواهید در آن فعالیت کنید اطمینان یابید و ببینید این سایت پرداختی دارد و وضعیت سایت چگونه است.
  4. سوال از پشتیبانی و شماره تماس ها یا ثبت ای-نماد یا ستاد ساماندهی میتواند کمی کمک کننده در اطمینان یا عدم اطمینان شما باشد.
  5. صفحات اثبات پرداختی های سایت را حتما بررسی نمایید
  6. عمر یک سایت میتواند قدمت فعالیت آنها را بیان کند که میتواند فاکتور بعدی ما باشد از طریق whois کردن میتوانید به این مطلب پی ببرید.
  7. مواظب سایتهایی که به سرعت پیشرفت میکنند باشید اکثر این سایتها با سرعت و پرداختی های بالا شروع به فعالیت میکنند و پس از جلب اعتماد و هزینه کردن کاربران با سود بالا یکدفعه ناپدید میشوند.